Scibca Girls 2nd Team 2016-2017

Southern California Interscholastic Basketball Coaches Association

2nd Team All Southern Section

2016-17

GIRLS OPEN DIVISION

Jayda Adams                                                            12                              Mater Dei

Tyler Frierson                                                          12                              Millikan

Cheyenne Givens                                                  11                              Serra

Jazlen Green                                                            10                              Lakeside

Estefania Griner                                                                      12                              Orangewood Academy

Jasmine Hardy                                                        11                              Alemany

Sela Kay                                                                       11                              Windward

Danae Miller                                                            12                              Long Beach Poly

Isabel Newman                                                                        12                              Chaminade

Svannah Page                                                          12                              Ventura

Ryann Payne                                                            11                              Sierra Canyon

Jayda Ruffus-Milner                                            11                              Harvard Westake

Alexis Tucker                                                            10                              Serra

Evanne Turner                                                         10                              Etiwanda

Tyiona Watkins                                                                        11                              Brea

 

 

 

 

 

GIRLS DIVISION 1AA

Juliana Louis 12 St. Anthony

Keilanei Cooper   Vista Murrieta

Naomi Yim                             11                              Norco

Sharonda Edwards           12                              Canyon Springs

Alyssa Lee                              12                              Keppel

Ugonne Onyiah                                     9                                Roosevelt

Cassandra Gordon           11                              Santa Barbara

Lane Arkangel                     12                              Redondo Union

Jade Williams                     12                              Centennial Corona

Ashley Austin                       11                              Lynwood

Lainie James                        11                              Sonora

Ashlee Ane                            12                              Valencia (Valencia)

 

GIRLS DIVISION 1A

Emily Cangelosi                                                                        12                              Agoura

Brittany Corona                                                                       12                              El Rancho

Annie Christopherson                                       11                              Hart

Alondra Duncan                                                                       11                              Summit

Tyzajahanae Fuller-Calhoun                         10                              JW North

Marissa Holt                                                            11                              Yucaipa

Kaylyn Nakaji                                                           12                              Huntington Beach

Kayla Padilla                                                            10                              Bishop Montgomery

Tyler Smith                                                                12                              Antelope Valley

Zoe Williams                                                            12                              La Canada

 

 

GIRLS DIVISION 2AA

Faith Castillo, Rowland

Kabreah Anderson, JSerra Catholic

Jenna Pitpit, Walnut

Surie Camacho, Downey

Camila Casanueva, Dos Pueblos

Ashley Sue, Arcadia

Tori Anderson, Santa Margarita Catholic

Julia Iman, Temescal Canyon

Katherine Goostrey, Rosary Academy

Brooke Fraser, Barstow

 

GIRLS DIVISION 2A

Sylvia Vartazarian 12 Glendale

Imani Shackelford 12 Brentwood School

Taylor Shelby 11 Ayala

Deyjanae Williams 10 Murrieta Mesa

Dannielle Orteza 12 Notre Dame Academy

Allison Ayala 11 Covina

Zyaire Nelson 12 Lawndale

Tatianna Zazuetta 10 Segerstrom

Osanna Tirityan 10 Burbank

Jacqueline Moss 12 Ocean View

 

 

GIRLS DIVISION 3AA

Kimora Pooler, 11, Pacifica/Oxnard

Michelle Can, 11, Glendora

Shayna Sanders, 10, Compton

Lizzy Buzzeli, 12, Thousand Oaks

Savannah Beasley, 11, Yucca Valley

Amanda Lee, 11, Gabrielino

Ella Gardiner, 9, San Clemente

Sienna Jones, 11, Bishop Amat

Djae Berberabe, 10, Palos Verdes

Camilla Homans, 12, FSHA

 

GIRLS DIVISION 3A

Mia Lafayette – Fr. (Crossroads)

 

Taylor Yoshida – Sr. (Flintridge Prep)

 

Anyssia Gibbs – Jr. (Granite Hills)

 

Grayce Tuttle – Sr. (Irvine)

 

Jadis Watson – Jr. (Lancaster)

 

Nicole Ortiz – So. (La Salle)
Rebecca Penner – Jr. (Moorpark)

 

Autumn Santiago – Sr. (Moorpark)

 

Kaliyah Jones – Jr. (Rancho Verde)

 

Diamyn Davis – So. (Viewpoint)

 

 

GIRLS DIVISION 4AA

Leslie Aguilar                                                           11                                    Village Christian

Tianna Burrell                                                         12                                    Jurupa Valley

Sophia Chan                                           10                                    Oxford Academy

Kyla Cormier                                         10                                    San Dimas

Nancy Enriquez                                                       11                                    Godinez

Taurie Magee                                                          11                                    Pasadena

Iternite Reed                                                           9                                     Santa Monica

Kailey Thai                                                                 11                                    Arroyo

Britt Van Buren                                                       11                                    St. Bonaventure

Rana Yakhsh Tafti                                                 12                                    Notre Dame/SO

 

GIRLS DIVISION 4A

Special M. Epson Pacific Sr.
Dominique Petrie Beverly Hills Jr.
Sasha Duckett Knight Jr.
Abby Sourwine Foothill Tech So.
Abby Bova Foothill Tech So.
Izhanae Harbor Pomona Jr.
Megan Burt Aquinas Sr.
Nicole Lee Whitney Sr.
Justine Wu Whitney Sr.
Raylene Cosio Pioneer So.

GIRLS DIVISION 5AA

Molly Hagan                                           12                                                St. Monica Academy

Julia Wilson                                            12                                                California Lutheran

Kiana Rivera                                           12                                                University Prep

Kylie Needham                                                       12                                                Crean Lutheran

Yasmine Topacio                                 11                                                Buckley

Sarah Welch                                                                                                 Calvary Chapel Downey

Alexis Orellano                                                       12                                                St. Genevieve

Jacqueline Bonilla                             12                                                Rubidoux

Kathleen Phan                                      10                                                Rosemead

Julia Magaway                                      11                                                Workman

GIRLS DIVISION 5A

Dalila Rincan, 10th, Bell-Jeff

Hanace Emnace, 11th, Mary Star

Taylor Oshiro, 12th, Trinity Classical

Hannah Looney, 12th, Trinity Classical

Jessianne Joiner, 11th, Lone Pine

Faith Job, 11th, Boron

Abby Wagner, 12th, Desert Christian Academy

Luna Rivera, 12th, Bishop Conaty-Loretto

Megan Dinnegan, 10th, Chadwick

Wahela Gregg, 11th, Sherman Indian

 

GIRLS DIVISION 6

Natalie Ogbatue                11                              La Sierra Academy

Macie Oliva                           11                              Southlands Christian

Lexi Pitman                           9                               Trona

Brigitte Potter                     11                              Vistamar

Jordan Stone                        11                              Coastal Christian

Ella Thompson                  9                                 Mammoth

Sequoyah Thornton         12                              Carnegie Riverside

Lauren Tsuji                          11                              Rolling Hills Prep

Nathalie Vasquez             10                              Sacred Heart of Jesus

Madison Yamada              9                               Rolling Hills Prep

 

 

No Replies to "Scibca Girls 2nd Team 2016-2017"


    Got something to say?

    Some html is OK